KERAMICKÉ GRILY KAMADOJOE

Ak porovnáte Kamado Joe keramický gril s inými keramickými grilmi na trhu, čoskoro zistíte, že Kamado Joe je najlepšie stavaný gril na trhu a že samostatné komponenty grilu ako aj celkový výsledok produktu sú na špičkovej úrovni! 
Ale je toho oveľa viac na Kamado Joe než sa na prvý pohľad zdá.

MODELY KERAMICKÝCH GRILOV KAMADO JOE

CLASSIC JOE III
BIG JOE III
JUNIOR JOE

CLASSIC JOE III

NOVINKA

Najnovší model Kamado Joe Classic III s revolučnými inováciami.

 

BIG JOE III

NOVINKA

Obsahuje všetky najnovšie inovácie ako Classic III, ibaže s väčšou plochou.

 

JUNIOR JOE

PRENOSNÝ A VŠESTRANNÝ

Najmenší z modelov keramických grilov, ideálny pomocník k veľkému grilu.

 

CLASSIC JOE II
BIG JOE II
STAND ALONE II

CLASSIC JOE II

NAJOBĽÚBENEJŠÍ MODEL

 

BIG JOE II

IDEÁLNY PRE VEĽKÉ PÁRTY A EVENTY

 

STAND ALONE II

IDEÁLNE PRE POSTAVENIE KDEKOĽVEK

 

DOPLNKY KU KERAMICKÝM GRILOM KAMADO JOE

JOETISSERIE
DOJOE
iKAMAND

JOETISSERIE

ELEKTRICKÝ OTOČNÝ RAŽEŇ

 

DoJoe

NADSTAVEC NA PEČENIE PIZZE

 

iKAMAND

INTELIGENTNÉ OVLÁDANIE REGULÁCIE TEPLOTY

 

TECHNOLÓGIA

Moderné grily na štýl Kamado sa vyrábajú zo zmesi rôznych materiálov vrátane vysoko odolnej protipožiarnej keramiky, žiaruvzdorných materiálov, tradičnej terakoty a zmesi portlandského cementu a rozdrvených lávových kameňov. Vonkajšie povrchy sú teraz tiež odlišné používajú sa vysoko lesklé keramické glazúry, farby, textúrované povrchy podobné štukatúram a keramickým dlaždiciam. Použitie moderných keramických a žiaruvzdorných materiálov, zabezpečuje, že zariadenie zriedkakedy praskne – čo bol bežný problém v pôvodnom japonskom dizajne.

PALIVO

Kamado grily sú spravidla plnené uhlím, aj keď bolo niekoľko pokusov na to, aby sa zapaľovali plynom alebo elektrinou. Jedna zo zásluh keramickej konštrukcie je, že neexistuje žiadna kontaminácia arómy, či chuti jedla a z rovnakého dôvodu je drevené uhlie preferovanou voľbou pre moderné Kamado varenie. Nielenže drevené uhlie vytvára málo popola, pretože sa skoro celé spotrebuje pri horení, ale navyše je oveľa zdravšie a tiež neobsahuje rôzne prísady ako alternatívne uhoľné brikety, ktoré môžu svojimi prísadami kontaminovať chuť potravín. Kusové drevené uhlie sa tiež môže vyrábať ekologicky trvalo udržateľným spôsobom za použitia techniky prerezávania, čo je spôsob rezania stromov a kríkov na stimuláciu ich rastu.

POUŽITIE

Výrobcovia týchto keramických grilov Kamado  tvrdia, že sú veľmi univerzálne. Nielenže môžu byť použité na grilovanie a údenie, ale môžete pomocou nich pripraviť pizzu na pizza kameni, ktorý sa jednoducho vloží do grilu a tiež na ňom môžete bez problémov upiecť aj chlieb, či koláč. To je vďaka vynikajúcemu zachovávaniu tepelných vlastností keramického plášťa, ktorý môže uchovať teploty vo vnútri grilu až do 398°C. Aj vďaka presnému riadeniu prietoku vzduchu (a tým aj teplote), ktorý sa zabezpečuje ventilačným systémom, Kamado grily sú podobné peciam vykurovaným drevom a preto môže byť Kamado použitý na pečenie a upečie čokoľvek, čo môže byť pečené v tradičnej peci.

ČASTI GRILU

Okrem vonkajšieho keramického plášťa je tu tiež keramická alebo nerezová miska vo vnútri grilu určená na uhlie. Sú tu tiež posuvné dierka v spodnej časti grilu, ktoré zabezpečujú prúdenie vzduchu k uhliu, ako aj regulovateľný otvor v hornej časti veka kopuly, ktorý tiež slúži k úniku dymu z grilu. Teplota sa riadi správnym nastavením týchto dvoch otvorov. Jeden alebo viac roštov je možné umiestniť nad oheň a tie potom poskytujú plochu(y) na pečenie, či grilovanie. A nakoniec, väčšina Kamado grilov majú otvor vyvŕtaný vo veku, ktorý umožňuje vloženie teplomeru pre sledovanie teploty vo vnútri grilu počas varenia.

DIVIDE & CONQUER

Súčasťou každého grilu Kamado Joe ( okrem modelu Junior ) je patentovaný flexibilný systém varenia, pečenia a údenia DIVIDE & CONQUER. Je revolučný v tom, že môžete naraz pripravovať rôzne potraviny pri rôznych teplotách v rovnakom čase. Pripravíte tak všetko jedlo naraz a pritom nemusíte čakať a odbehovať od grilu.

ROZDIELNE TEPELNÉ ZÓNY

Vytvorte rôzne tepelné zóny v grile Kamado Joe s keramickou doskou polmesiac, ktorá čiastočne blokuje silné priame teplo na potravinu aj vytvára nepriame grilovanie.

ZVÄČŠENÁ VARNÁ PLOCHA

Naše multi stupňové rošty vám zabránia preplneniu roštu. Zdvojnásobte navýšovaním jednotlivých roštov grilovací priestor, a takto je ľahké pripraviť naraz mäso, alebo zeleninu.

Prenájom keramického grilu KAMADO JOE

Nekupujte mačku vo vreci! Vyskúšajte si keramický gril KamadoJoe na vlastnej koži a zistite, aký je skvelý. Gril KamadoJoe, ktorý používajú profesionálni kuchári si teraz môžete otestovať aj vy a zlepšiť svoje kulinárske schopnosti v tomto odvetví. Taktiež si môžete vyskúšať rôzne techniky grilovania, varenia, pečenia, údenia, ktoré na bežnom grile nemôžete vytvárať. Príprava jedla na keramickom grile je veľmi jednoduchá. Preto Vám pred jeho zakúpením ponúkame možnosť jeho zapožičania, aby ste sa presvedčili, že ho naozaj musíte mať! Pripravte pre seba, známych alebo rodinu niečo nové a buďte opäť grilmajster vo svojom okolí. Upečiete si chlieb, bagetu alebo pizzu a vyskúšate údiť na keramickom grile

Podmienky prenájmu :

 • cena prenájmu ( podľa vybraného modelu ) zahŕňa : 
  - prenájom grilu
  - balenie dreveného uhlia Kamado Joe
  - zapožičanie elektrického podpaľovača Looftlighter

 • pri preberení grilu je nutné zloženie vrátnej kaucie*, ktorá vám bude pri zakúpení grilu odpočítaná z ceny, alebo v opačnom prípade vám kauciu vrátime a zaplatíte iba manipulačný poplatok za prenájom grilu
  * vrátna kaucia podľa vybraného modelu:
  - Junior Joe : 500 €
  - Classic Joe : 1.000 €
  - Big Joe : 1.500 €
 • pri osobnom odbere je potrebné myslieť na váhu a rozmer produktu, keramický gril je možné vyzdvihnúť na adrese :
  - Centrála HouseGarden - 956 11 Dvorany nad Nitrou 247 
  - Showroom Košice - Hrnčiarska 15, 040 01 Košice
  - Showroom Praha - Křesomyslova 13, Praha 4
 • v prípade ak nemáte možnosť osobného odberu, môžeme vám zabezpečiť dovoz a odvoz grilu až k vám domov. 
  Táto služba sa naceňuje individuálne podľa vzdialenosti miesta dovozu grilu
 • keramický gril vám zapožičiame na víkend s odberom v piatok a vrátenie následne v pondelok, pokiaľ nebude dohodnutý iný termín