KERAMICKÉ GRILY KAMADOJOE

To sa môže zdať ako odvážne tvrdenie, ale pozývame vás pozrieť sa Kamado Joe „pod čapicu“ a sami sa presvedčíte! Ak porovnáte Kamado Joe keramický gril s inými keramickými grilmi na trhu, čoskoro zistíte, že Kamado Joe je najlepšie stavaný gril na trhu a že samostatné komponenty grilu ako aj celkový výsledok produktu sú na špičkovej úrovni! Ale je toho oveľa viac na Kamado Joe než sa na prvý pohľad zdá.

KAMADOJOE CLASSIC JOE III
KAMADOJOE BIG JOE III

CLASSIC JOE III

NOVINKA

Najnovší model Kamado Joe Classic III s revolučnými inováciami.

 

BIG JOE III

NOVINKA

Obsahuje všetky najnovšie inovácie ako Classic III, ibaže s väčšou plochou.

 

KAMADOJOE CLASSIC JOE II
KAMADOJOE BIG JOE II

CLASSIC JOE II

NAJOBĽÚBENEJŠÍ MODEL

 

BIG JOE II

IDEÁLNY PRE VEĽKÉ PÁRTY A EVENTY

 

JUNIOR JOE
KAMADOJOE STAND ALONE II

JUNIOR JOE

PRENOSNÝ A VŠESTRANNÝ

 

STAND ALONE II

IDEÁLNE PRE POSTAVENIE KDEKOĽVEK

 

KAMADOJOE MOBILNÝ VOZÍK
JOETISSERIE

MOBILNÝ VOZÍK KJ

MAJTE VŠETKO POTREBNÉ PO RUKE

 

JOETISSERIE

ELEKTRICKÝ OTOČNÝ RAŽEŇ

 

TECHNOLÓGIA

Moderné grily na štýl Kamado sa vyrábajú zo zmesi rôznych materiálov vrátane vysoko odolnej protipožiarnej keramiky, žiaruvzdorných materiálov, tradičnej terakoty a zmesi portlandského cementu a rozdrvených lávových kameňov. Vonkajšie povrchy sú teraz tiež odlišné používajú sa vysoko lesklé keramické glazúry, farby, textúrované povrchy podobné štukatúram a keramickým dlaždiciam. Použitie moderných keramických a žiaruvzdorných materiálov, zabezpečuje, že zariadenie zriedkakedy praskne – čo bol bežný problém v pôvodnom japonskom dizajne.

PALIVO

Kamado grily sú spravidla plnené uhlím, aj keď bolo niekoľko pokusov na to, aby sa zapaľovali plynom alebo elektrinou. Jedna zo zásluh keramickej konštrukcie je, že neexistuje žiadna kontaminácia arómy, či chuti jedla a z rovnakého dôvodu je drevené uhlie preferovanou voľbou pre moderné Kamado varenie. Nielenže drevené uhlie vytvára málo popola, pretože sa skoro celé spotrebuje pri horení, ale navyše je oveľa zdravšie a tiež neobsahuje rôzne prísady ako alternatívne uhoľné brikety, ktoré môžu svojimi prísadami kontaminovať chuť potravín. Kusové drevené uhlie sa tiež môže vyrábať ekologicky trvalo udržateľným spôsobom za použitia techniky prerezávania, čo je spôsob rezania stromov a kríkov na stimuláciu ich rastu.

POUŽITIE

Výrobcovia týchto keramických grilov Kamado  tvrdia, že sú veľmi univerzálne. Nielenže môžu byť použité na grilovanie a údenie, ale môžete pomocou nich pripraviť pizzu na pizza kameni, ktorý sa jednoducho vloží do grilu a tiež na ňom môžete bez problémov upiecť aj chlieb, či koláč. To je vďaka vynikajúcemu zachovávaniu tepelných vlastností keramického plášťa, ktorý môže uchovať teploty vo vnútri grilu až do 398°C. Aj vďaka presnému riadeniu prietoku vzduchu (a tým aj teplote), ktorý sa zabezpečuje ventilačným systémom, Kamado grily sú podobné peciam vykurovaným drevom a preto môže byť Kamado použitý na pečenie a upečie čokoľvek, čo môže byť pečené v tradičnej peci.

ČASTI GRILU

Okrem vonkajšieho keramického plášťa je tu tiež keramická alebo nerezová miska vo vnútri grilu určená na uhlie. Sú tu tiež posuvné dierka v spodnej časti grilu, ktoré zabezpečujú prúdenie vzduchu k uhliu, ako aj regulovateľný otvor v hornej časti veka kopuly, ktorý tiež slúži k úniku dymu z grilu. Teplota sa riadi správnym nastavením týchto dvoch otvorov. Jeden alebo viac roštov je možné umiestniť nad oheň a tie potom poskytujú plochu(y) na pečenie, či grilovanie. A nakoniec, väčšina Kamado grilov majú otvor vyvŕtaný vo veku, ktorý umožňuje vloženie teplomeru pre sledovanie teploty vo vnútri grilu počas varenia.

HISTÓRIA A VYSVETLENIE SLOVA KAMADO

Hlinené nádoby používajú ľudia na prípravu pokrmov už po tisícky rokov. Hlinené hrnce na varenie boli nájdené vo všetkých častiach sveta a tie z najstarších, ktoré boli archeológmi odhadnuté na viac ako 3000 rokov staré, boli nájdené v Číne. Predpokladá sa, že práve tieto kruhové hlinené nádoby na varenie sú predchodcami moderného KAMADO hoci hlina bola nakoniec nahradená keramickým materiálom. Po celom svete sa táto základná nádoba na varenie vyvinula mnohými rôznymi spôsobmi, napríklad Tandoor v Indii alebo Mushikamado v Japonsku; zariadenie určené na naparovanie ryže, ktoré používajú japonské rodiny pri slávnostných príležitostiach. Inovácie v tejto dobe zahŕňajú tlmiaci regulátor a ťahové dvierka pre lepšiu kontrolu tepla a zistilo sa tiež, že je lepšie používať  uhlie než drevo. Mushikamado sa po prvýkrát dostalo do pozornosti Američanov po druhej svetovej vojne.

Meno "Kamado" je v skutočnosti, japonské slovo pre "sporák" alebo "platňu". Kanji znak pre "Kamado" je 竈. V hiragana sa "Kamado" píše か ま ど. V katakane sa to zas píše カ マ ド. A v našom jazyku sa to píše a prekladá ako Kamado. Doslova to znamená "miesto pre kotol". Slovo sa stalo rodovým termínom pre tento štýl keramických hrncov.